Meny
Lukk
Espen S. Skjæveland sammen med pastor Damiano Tallini da Espen ble tatt opp i menigheten i Sandnes.
Foto: Arne Leknes

Dåp i Sandnes

Oppdaget selv at sabbaten var på lørdagen.

Espen S. Skjæveland ble hilst med glede og store smil da han ble tatt opp offisielt i Sandnes menighet 4. juli.

Han var ingen ukjent person for menighetens medlemmer. Espen har kommet regelmessig i menigheten i mer enn et år og har vært aktiv i sabbatsskolen. Han liker å studere Bibelen, og helt på egen hånd oppdaget han at Sabbaten var lørdagen.

Han fant den nærmeste Adventistmenigheten og siden det har han kommet i kirken på Vatneli. Han fortsatte å studere andre bibelske temaer med Karl Martinussen og pastoren, og nå var han klar for å bli medlem hos oss, men han måtte vente til menigheten kunne samles igjen etter korona-restriksjonene.

Det var en stor glede å ta imot Espen i den store adventistfamilien. Vi ønsker at Espen kan fortsette å vokse i troen på Jesus Kristus, hans frelser.

Tilbake til nyhetsarkiv