Meny
Lukk
Foto: Tyrifjord videregående skole

Film om Tyrifjord videregående skole

Livet består av små og store valg. Noen valg er større enn andre, dem kaller vi ofte veivalg. Som menighet ønsker vi å påvirke ungdommen til å ta gode valg fordi vi er glad i dem og ønsker dem alt godt. Det er også grunnen til at vi som en kirke har skoler. Elever som går siste året på ungdomsskolen, må ta et veivalg. De må velge videregående utdanning og begynne å tenke på hva de ønsker å bruke livet sitt til. Vårt ønske er at alle ungdommer i menigheten skal være informert om tilbudet på TVS, før de tar valget sitt. Vi ber dere derfor om å informere om skoletilbudet til Tyrifjord videregående skole i menigheten. For å hjelpe dere med dette informasjonsarbeidet, sender vi dere linken til en film. Se under! Filmen viser litt av hverdagen til tre elever på skolen, den tar cirka fem minutter. Vi ber deg om å sørge for at denne informasjonsvideoen blir vist i din menighet, uansett om dere har ungdommer i menigheten eller ikke. Søknad om skoleplass for neste skoleår, må sendes innen 1. mars, derfor ber vi om at dere viser filmen så fort som mulig.

Se filmen her!

Vi benytter også anledningen til å takke for forbønn og gaver gitt til skolen.

Ta gjerne kontakt med oss dersom dere har spørsmål!

Tilbake til nyhetsarkiv