Meny
Lukk
Foto: Adventistkirken Sør-Karmøy

Julemesse og konsert for geitebank

Håndarbeid gir uttelling for geitebank.

Sør-Karmøy Adventistkirke har også dette året arrangert julemesse i den vakre lille kirken i Skudeneshavn. Mari Johanne Tjøsvoll fra menigheten forteller at de solgte strikke- og hekleprodukter, engler av tre, lykter, malerier, blomster og plommegløgg. I tillegg ble det solgt kaker og pizza, som folk kunne ta med seg.

– Riktignok kom det ikke fullt like mange mennesker som tidligere år, men det kom likevel folk innom nesten hele tiden, også noen som aldri har vært på messa tidligere.

Resultatet ble om lag kr 30.000 kroner som menigheten velger å øremerke til et geitebankprosjekt i regi av ADRA. Dette er fast tradisjon for denne menigheten, og det har blitt mange penger til «geiteprosjekter» i løpet av årene.

Samme helgen kom Silja Leknes med venner og arrangerte konserten «Adventstoner». Frelsesarmeen i Skudenes lånte ut sitt lokale gratis, og de fremmøtte kunne nyte vakkert fremført musikk sammen med fine ord og tanker, forteller Tjøsvoll fra Sør-Karmøy.

Tilbake til nyhetsarkiv