Lukk
Foto: Ann-Helen Fjellberg

Sauherad barnekor «EKKO» ute med studioinnspillinger

En aktivitet for både små og store.

Sauherad barnekor er mer enn et kor. Det er et sted å lovsynge Gud, treffe venner og spise sammen samt turer til fjern og nær.

De er menighetens øyesten. Hver sabbat, så langt det lar seg gjøre, gleder de menigheten hjemme på Nordagutu med sin lovsang. Det siste året har de vært opptatt med innspilling i studio og det har resultert i 31 sanger. På det meste har de vært oppe i 30 medlemmer, men er nå på rundt 20.

Det var Aleksander Landsverk og Anita Bredesen som startet koret i 2012, men det er Aleksander Landsverk som de siste årene har dirigert. Med seg har han Arthur Andersen som tryller frem de flotteste toner på piano.

Det er en velsignelse å ha kor i menigheten. Barna kan utvikle seg musikalsk og det skaper en veldig fellesskapsfølelse blant menighetens barn. Dette er en aktivitet der små og store jobber sammen, tilpasser seg hverandre og hjelper hverandre fremover. Er du interessert i innspillingen kan du ta kontakt med Aleksander Landsverk på e-post: tasmander@hotmail.com

Tilbake til nyhetsarkiv