Lukk
Fra rusletur i gamlebyen i Skudeneshavn med Thorleif Olsen som lommekjent og dyktig guide.
Foto: Robert Hansen

Seniorlag startet i Haugesund og Sør-Karmøy SDA-menigheter

Trivselen og tilhørigheten er styrket.

Et nytt tilbud for seniorene i Haugesund og Karmøy SDA-menigheter har kommet i gang. Jan Leknes drømte for lenge siden om å få i gang et seniorlag. Men pandemien gjorde at det ble utsettelse.

Nå er det endelig i gang. Den andre mandagen i måneden kommer en stor gruppe fra menighetene sammen. Entusiasmen er stor og det kommer også folk fra Sandnes og Stavanger for å være med til lunsjtreff (Pot Luck), hyggelig program og de gode samtalene med venner.

«Det er godt å ha kommet i gang,» sier lederen, Jan Magne Leknes. «Vi ser fram til å få til fine arrangementer for seniorene på vestsiden av Langfjella. Etter hvert håper vi å kunne få til tur med overnatting hvor vi inviterer seniorer fra hele Vestnorsk Distrikt.»

Det er ingen tvil om at behovet for sosialt samhold for denne gruppen er svært viktig for å styrke trivsel og tilhørighet i menigheten.

Foto: Robert Hansen

Foto: Robert Hansen

Foto: Robert Hansen

Tilbake til nyhetsarkiv