Meny
Lukk
F.v.: Noa Fjellberg, Stein Inge, og Florence Uwase ble døpt i Sauherad den 18. juni 2022.
Foto: Privat

Dåp i Sauherad

Sabbaten 18. juni valgte tre unge mennesker å gå i dåpens vann i Sauherad. Det ble en nydelig sabbat der utegudstjenesten ved Heddalsvannet ga en spesiell ramme om den store begivenheten.

Florence Uwase kom til Sauherad som kvoteflyktning for 8 måneder siden. Hun er opprinnelig fra Kongo, men har bodd mange år i flyktningeleir i Rwanda. Florence har vært trofast i menigheten de siste månedene, og da hun hørte det skulle være dåp i menigheten var hun rask med å gi beskjed om at også hun ville gi sitt liv til Jesus.

Stein Inge er en ung mann fra Karmøy som gjennom sin forlovede har blitt kjent med adventbudskapet. Etter et år med bibelstudier på zoom, valgte han å følge Jesus og tilslutte seg menigheten på Sør-Karmøy.

Noa Fjellberg er vokst opp i menigheten, har gått på Sauar friskole og er nå på vei til Tyrifjord videregående skole. Vi gleder oss stort som menighet over å se hvordan Gud jobber i unge menneskers liv.

Tilbake til nyhetsarkiv