Meny
Lukk

SABU Lederkonferanse 2023

«Større, sterkere, klokere og god»

Det var tittelen på årets lederkonferanse i SABU, som gikk av stabelen første helgen i november. Ordene er hentet fra foreldreveiledningskurset «Circle og Security» (COS), som deltakerne på ledertreffet fikk en to-timers innføring i. I tillegg fikk vi høre fra en rekke talere og foredragsholdere. Målet for helgen var å utvikle ledere i menigheten til å være gode på «å lede med omsorg for seg selv og andre».

Alle som er involvert i speiderledelse, ungdomsledelse eller barneledelse i kirken var velkomne til å delta, og ble sendt på vegne av menigheten de er frivillige i. I alt møtte over 120 ledere fra hele landet opp for åndelig samvær og inspirasjon, og kreativt og intellektuelt påfyll.

SABUs lederkonferanse avholdes på Halvorsbøle konferansesenter annethvert år. Det vil si at neste lederkonferanse skjer i 2025. Om du har verv som leder innenfor barne- og ungdomsarbeid i Adventistkirken, vil jeg anbefale deg å komme!

Tilbake til nyhetsarkiv