Meny
Lukk
Foto: Simen Trolsrud

«Fest i parken» på Lillehammer

Byens kirker med aktiviteter for barna.

Lørdag 17 juni arrangerte felleskirkelig komite Lillehammer «Fest i Parken». Menighetene i byen gikk sammen om dette opplegget som hadde familier og barn som målgruppe. På programmet sto en rekke ulike aktiviteter barna kunne være med på, som klatretårn, hoppeslott, ansiktsmaling, lego-bygging, og mye mer.

Barna fikk utdelt et oppgavehefte de skulle jobbe med som tok utgangspunkt i historier fra Bibelen. I tillegg var det program fra scenen med barnekor, dukketeater og informasjon om innsamlingsprosjekt.

Alle aktiviteter, samt popcorn, boller eller sukkerspinn var gratis, men det ble oppfordret til å gi en gave til ADRA sitt utdanningsprogram.

Det var veldig positivt å kunne komme sammen fra ulike menigheter og få til et arrangement som ble en stor suksess. Vi fikk også god hjelp fra det gode været. De over 200 barna som deltok koste seg masse, og for de frivillige fra Adventistkirken som hjalp til, var det hyggelig å bli kjent med frivillige fra de andre menighetene.

Tilbake til nyhetsarkiv